Organizace v MŠ

• Školní rok 2018/19 začíná 1. 9. 2018 a končí 31. 8. 2019.

• Kapacita v MŠ je 75 dětí.

• 1. třída: Broučci - ve třídě se vzdělává 13 dětí ve věku 3 - 4 let. S dětmi pracuje učitelka Bc. Vlaďka Ondruchová. Ve třídě Broučků je provoz od 7.00 hodin do 12.15 hodin. Děti se po obědě dělí na tři skupiny: na odpočinek, odpolední hry a činnosti přecházejí do ložnice a třídy: Sluníčka, Ptáčata a Včeličky (dle seznamu vyvěšeného na nástěnce). Při rozdělování dětí přihlížíme k sourozeneckým a kamarádským vazbám v dané tříděMalí Broučci si tak postupně odpoledne zvykají na prostředí třídy s většími dětmi, kterou budou příští rok navštěvovat.

• 2. třída: Ptáčata - ve třídě se vzdělává 23 dětí ve věku 4 - 6 let (případně 7 let - děti s odročenou školní docházkou). S dětmi pracují učitelky Bc. Soňa Holubová a Helena Juričáková. Provoz třídy začíná v 7.30 hodin, končí v 16.00 hodin.

• 3. třída: Sluníčka - ve třídě se vzdělává 24 dětí ve věku 4 - 6 let (případně 7 let - děti s odročenou školní docházkou). S dětmi pracuje vedoucí učitelka Eva Sedláčková a Jana Kamasová. Provoz třídy začíná v 6.00 hodin, končí v 15.45 hodin.

• 4. třída: Včeličky - ve třídě se vzdělává 15 dětí ve věku 4 - 6 let (případně 7 let - děti s odročenou školní docházkou). S dětmi pracuje ředitelka MŠ Soňa Nevrlová a Lenka Biskupová. Provoz třídy začíná v 7.30 hodin, končí v 15.00 hodin nebo v 15.30 hodin, dle rozpisu uvedeného na nástěnce v šatně dětí.

• Ranní scházení - ráno, z důvodu nízkého počtu dětí, se všechny děti scházejí ve třídě u Sluníček: od 6.00 - 7.00 hodin - Broučci, od 6.00 - 7.30 - Včeličky a Ptáčata.

• Provoz MŠ končí ve třídě u Ptáčat v 16.00 hodin.

• Žádáme rodiče, aby přiváděli své děti do MŠ do 8.00 hodin. Z důvodu bezpečnosti dětí se ráno MŠ uzamyká v 8.15 hodin. Otevřena bude od 12.00 - 12.30 hodin pro rodiče přicházející pro děti po obědě. Odpoledne je vhodná doba na vyzvedávání dětí z MŠ od 14.30 hodin (po odpolední svačince). MŠ se uzamyká v 16.00 hodin.

• Slučování dětí z více tříd - dochází v období, kdy je počet dětí v MŠ snížený z důvodu nemoci nebo v období prázdninového provozu. Rodiče o této skutečnosti budou vždy informováni na nástěnce v šatně nebo na vstupních dveřích MŠ.

• Nepřítomnost dítěte v MŠ nahlaste dopředu paní učitelce ve třídě nebo ráno do 8.00 hodin na telefonním čísle: 732503651 - z důvodu informovanosti učitele a odhlášení stravy. Pokud si vyzvednete dítě po obědě, napište jméno dítěte do seznamu pod vyvěšený jídelníček (dítě bude mít vždy připravenou odpolední svačinu).

• Tým zaměstnanců v MŠ - společně s pedagogickými zaměstnanci o děti pečuje asistent pedagoga Veronika Bačová. V MŠ pracuje účetní Andrea Přečková, paní školnice Andrea Mikulenková, provozní zaměstnanci Kateřina Hyplová a Lenka Palacká. Kvalitní stravu připravuje paní kuchařka Anna Glogarová a vedoucí školní jídelny Jarmila Podešvová.